Nowa jakość kamaza

Odpowiednio przemyślana oraz innowacyjna technologia produkcji, stosowanie części od znanych europejskich producentów oraz wiele lat doświadczenia i znajomość branży – to czynniki, które sprawiają, że samochody ciężarowe marki Kamaz są tak wytrzymałe i uniwersalne. Zadbaliśmy o każdy szczegół, aby nasi Klienci mogli cieszyć się niezawodną pracą pojazdów przez wiele lat. Nasze ciężarówki wyróżniają się również nowoczesnym i efektownym designem, co jest zasługą solidnej pracy naszych projektantów.

Nowe oblicze Kamaza zadowoli każdego przedsiębiorcę, niezależnie od skali działalności. Naszą ofertę w pełni dostosujemy do indywidualnych potrzeb i pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania. Posiadamy również pojazdy komunalne oraz militarne, dostarczamy też świetnie wyposażone samochody strażackie. Poniżej znajdą Państwo szczegółowe informacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zapraszamy!

Poznaj trzy filary, naszych nowych ciężarówek

Niemiecka
precyzja

Strategiczne partnerstwo z Daimlerem.
Niemieckie linie produkcyjne, części ZF i Bosch.
To już zupełnie nowe samochody, z serwisem
na terenie całej Polski.

Europejski
STANDARD

Wysoki komfort jazdy, niskie zużycie paliwa, dzięki nowym układom jezdnym oraz wysokoprężnym silnikom Cummins.
Zastosowane nowoczesne technologie, to bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

KONKURENCYJNA
CENA

Wybór pojazdu marki Kamaz to gwarancja bezpieczeństwa dla Twojego biznesu. Już w salonie za porównywalną jakość zapłacisz znacznie mniej niż u konkurencji. Wieloletnią przewagę dadzą Ci bardzo niskie koszty serwisu.

ISO
14001

Renomowany
certyfikat
ISO 14001

TOP100
Rosji

TOP100 Rosyjskich
produktów dla
modelu SZAP-9328M

Rajd
dakar

Zwycięstwo w rajd dakar
2009 / 2010 / 2011 / 2013 / 2014/ 2015 / 2017 / 2018 / 2019

Silk Way
Rally

Zwycięstwo
w International Silk
Way Rally 2011 / 2012

OHSAS
18001

Renomowany
certyfikat
OHSAS 18001

Dlaczego warto wybrać kamaz?
Technologia i podzespoły
Często zadawane pytania

Fakty, które przekonają Cię do Kamaza

Gwarancja bez limitów sam zdecyduj jak długą chcesz mieć gwarancję

24 miesięce gwarancji, która obejmuje cały pojazd — bez limitu kilometrów czy dzielenia
gwarancji na podzespoły. Możesz wybrać również dłuższą gwarancję. Jesteśmy pewni naszej jakości.

SERWIS

25 punktów serwisowych w całej Polsce, zadba o sprawną eksploatację Twojej maszyny. Gwarantujemy, że do najbliższego serwisu nie będziesz miał nigdy dalej niż 100 km.

NISKIE KOSZTY

Możesz być pewien, że za przegląd lub naprawę swojego Kamaza zapłacisz znacznie mniej niż u konkurencji. Oryginalne części zamienne w przystępnych cenach, dostępne są w każdym autoryzowanym serwisie Kamaza.

USŁUGI FINANSOWE

Atrakcyjne finansowanie Kamaz Polska pozwoli Ci na szybki zakup samochodu z minimum formalności. Wstępna decyzja leasingowa w 1 godzinę. Pierwsza wpłata już od 1%. Leasing na okres od 2 do 5 lat.
Zadzwoń i zobacz jakie to proste.
Dane kontaktowe – w zakładce Kontakt >TUTAJ<.

Trwałe, wysokiej jakości podzespoły wykorzystywane w pojazdach wszystkich zachodnich marek to standard również w ciężarówkach KAMAZ!

SPRAWDZONY NIEZAWODNY SILNIK

Pojazdy wyposażone są w MOCNE, a zarazem oszczędne silniki Cumminsa od 310 do 400 KM. Zgodnie ze standardami ekologicznymi EURO-6. Do układu wydechowego włączony został układ neutralizacji spalin EGR z systemem dozowania marki BOSCH oraz tłumik-neutralizator z blokiem katalizatora i filtrem DPF.

WYSOKIEJ JAKOŚCI SPRZĘGŁO

W pojazdach Kamaz zamontowane zostało wysokiej jakości sprzęgło marki SACHS. Zapewnia ono idealny przekaz mocy silnika, co jest charakterystyczną cechą dla wyrobów marki SACHS. Zapewnia nie tylko wyjątkowy komfort podczas jazdy, ale również gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo.

NIEZWYKŁA ODPORNOŚĆ NA KOROZJĘ

Kamazy lakierowane są na linii technologicznej niemieckiej firmy Dürr. Technologia kataforezy to jedna z najlepszych metod ochrony metalu przed korozją. Wiele części narażonych na uszkodzenia, wykonana jest z tworzyw sztucznych.

SKRZYNIA BIEGÓW ZF

W samochodach KAMAZ zastosowano najwyższej jakości skrzynię biegów marki ZF Friedrichshafen AG zapewniające maksymalnie długi okres eksploatacji.

Czy w samochodach Kamaz montowane są podzespoły zachodnich marek?

Oczywiście , że TAK! 15% udziałów fabryki Kamaza posiada dzisiaj Mercedes (Daimler Benz). Dlatego też wiele elementów układu napędowego samochodu jak skrzynia biegów ZF, sprzęgło ZF Sachs, wały napędowe GWB, filtr paliwa MannHummel lub Fleetguard, czy układ wtryskowy silnika firmy BOSCH oraz układ hamulcowy firmy Wabco lub Knorr-Bremse wykorzystywane w pojazdach zachodnich marek jak MAN czy Mercedes jest montowane również w Kamazach.

Czy kabiny Kamaza faktycznie są tak odporne na korozję?

Dzisiaj za lakierowanie pojazdu odpowiada w pełni zautomatyzowana i nowoczesna linia technologiczna niemieckiej firmy Dürr. Wszystkie malowane elementy przechodzą również przez etap kataforezy dzięki czemu są bardziej odporne na rdzę. Malowanie kataforetyczne jest jedną z najlepszych metod zabezpieczenia części metalowych przed korozją. Przewaga kataforezy nad innymi sposobami malowania zaczyna się w momencie skomplikowanej obróbki chemicznej w procesie przygotowania powierzchni, jest kontynuowana w procesie kataforezy, a kończy
się podczas wygrzewania detali w piecu. Już na marginesie można dodać, że część elementów jak błotniki, zderzak, maska czy stopnie kabiny w wyniku zmian designu zostały zamienione na elementy z tworzywa sztucznego – więc nie zardzewieją nawet w przypadku mechanicznego uszkodzenia o co w przypadku samochodu budowlanego nie trudno.

Czy silnik Kamaza spełnia europejskie normy w zakresie emisji i czystości spalin?

Oczywiście, że tak. Przepisy są jednakowe dla wszystkich. Dlatego Kamaz chcąc sprzedawać swoje samochody w Europie musiał się do nich dostosować. Obecnie w samochodach marki Kamaz są montowane nowoczesne 6-o cylindrowe jednostki marki Cummins z systemem SCR o mocy od 285 do 400 KM.

Co oznacza symbol 6×4, 8×4 czy 6×6?

Jest to rodzaj układu napędowego. Najprościej mówiąc pierwsza cyfra określa ilość kół w samochodzie a druga ilość kół napędzanych. To znaczy, że symbol 6×4 oznacza, że samochód ma 6 kół (3 osie) i 4 koła napędzane. Analogicznie 8×4 oznacza, że samochód ma 8 kół (4 osie) i 4 koła napędzane. Symbol 6×6 natomiast oznacza, że samochód ma 6 kół (3 osie) i wszystkie koła napędzane. Trzeba też zaznaczyć, że osie napędzane w samochodach 6×4 czy 8×4 znajdują się zawsze z tyłu pojazdu, a osie nienapędzane są skrętne.

Gdzie mogę serwisować samochód podczas gwarancji?

W Polsce są 23 serwisy. Sieć serwisowa została ułożona tak, aby do serwisu nie było dalej niż 100 km. Aktualne dane adresowe wszystkich serwisów znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce „serwis” oraz w każdej książce gwarancyjnej wydawanej do pojazdu. Oprócz serwisów stacjonarnych posiadamy również serwis lotny, który przyjedzie do Państwa w przypadku awarii silnika.

Czy Gwarancja w kamazie ma 24 m-ce i obejmuje cały pojazd bez limitu kilometrów?

Tak. Wyłączeniem są jedynie elementy zużywające się w wyniku zwykłej eksploatacji (opony, amortyzatory, szczęki hamulcowe, wycieraczki itp.)
U konkurencji gwarancja jest często rozdzielona oddzielnie na samochód, powłokę lakierniczą i układ napędowy – najczęściej z limitem kilometrów (np. 200 tys.). My jesteśmy jednak pewni nowej jakości.

Zobacz także: Technologia i podzespoły Najczęściej zadawane pytania

Serwis na terenie całego kraju

Do najbliższego serwisu KAMAZ nie będziesz miał nigdy dalej niż 100 km.
A w przypadku awarii i braku możliwości dojazdu masz też gwarancję BEZPŁATNEGO holowania pojazdu
do takiego punktu napraw . Specjalnie dla naszych klientów uruchamiamy również serwis
lotny, który pozwoli wykonać okresowy przegląd bez konieczności wizyty w serwisie.

Polecane: samochody strażackie | hakowiec | żuraw samochodowy | wywrotki | pojazdy komunalne | samochody z HDS