Nowy kamaz w pełni sprawdzony
w najcięższym teście świata

POtrójne zwycięstwo
w rajdach Dakar 2013 i 2015

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Całe podium Kamaza! Liderzy w rajdzie Dakar'2013

W sportach motorowych chyba tylko Ferrari stać na taką dominację — w tym roku po raz kolejny ciężarówki Kamaz zajęły pierwsze, drugie i trzecie miejsce w słynnym rajdzie Dakar. Dla tych maszyn to nie nowość, ale zawsze wielki powód do dumy

Trudne warunki to naturalne warunki

Ciężarówki Kamaza zajęły pierwsze, drugie i czwarte miejsce w tegorocznym Silk Way Rally — powszechnie uważanym za najlepszy test przed słynnym Dakarem.

Cztery tysiące kilometrów środkowoazjatyckich bezdroży wydobywają prawdę z każdej maszyny. Kamazy pokazały tu po raz kolejny, co potrafią. Widać, że trudne warunki to naturalne warunki dla tamtejszych producentów — trzecie miejsce zajął producent białoruskich ciężarówek MAZ.

Silk Way to specjalność rajdowców z zespołu Kamaza. Zwyciężali tu większość razy, gdy tylko brali w nim udział. W tym roku walka o pierwsze miejsce była wyścigiem do ostatniej sekundy, niemal w stylu Formuły 1. Drugi Kamaz przyjechał na metę w Astrachaniu o minutę i 4 sekundy po zwycięzcy! Dla porównania, trzecia ciężarówka przyjechała następne pół godziny, a czwarta kolejną godzinę później.

Takie zwycięstwa, i tak często powtarzane, nigdy nie są przypadkiem. To również zasługa wspaniałego serwisu i technologii, która nie zawodzi w najważniejszym momencie. Kamaz rozwija się również dzięki takim sukcesom — a późniejsi nabywcy ‚cywilnych’ ciężarówek tylko na tym korzystają. Biznes też jest przecież wyścigiem.

Który kamaz
dla mojego biznesu?

W swoim asortymencie posiadamy rozmaite, również specjalistyczne pojazdy:

wywrotki oraz skrzyniowe również z HDS; dźwigi 16-32t, hakowce, bramowce, betonomieszarki, podnośniki koszowe 17-39m,
ratowniczo-gaśnicze GCBA oraz GBA i wiele innych

Wybierz jeden dla siebie!

WYWROTKI
SKRZYNIOWE
C. SIODŁOWE
SPECJALNE
PODWOZIA
TYLNOZSYPOWE
TRÓJSTRONNE
Wywrotki

KAMAZY to swoistego rodzaju dzieła sztuki wśród pojazdów ciężarowych z najlepszymi cechami technicznymi, jak najbardziej dostosowanymi do konsumenta. Nowa rodzina KAMAZÓW została całkowicie przeprojektowana i dzięki temu powstał nowy produkt – nowoczesna wywrotka.

Pierwszym modelem była 20-tonowa wywrotka KAMAZ-6520. Następnie firma wyprodukowała inne modele – ciągniki siodłowe KAMAZ - 6460 6x4 oraz KAMAZ - 5460 4x2, samochód wywrotkę KAMAZ -65201 8x4 i KAMAZ =53605 4x2 oraz pojazd dostawczy KAMAZ-5360 4x2.

KAMAZ stworzył kompletnie nowy segment swoich ciężarówek z kombinacją kół 4x2, 6x4, 8x4, z ładownością od 10 do 25,5 ton oraz z wagą całkowitą pojazdu od 18 do 41 ton.

Skrzyniowe

KAMAZ został stworzony do dostarczania towaru na całym świecie. Sprawdza się świetnie w manewrowaniu w wąskich uliczkach miejskich, placach załadunkowych oraz terenach poza miastem.

Co więcej samochód z HDS KAMAZ jest wytrzymały, ekonomiczny i solidny. Na tym samochodzie ciężarowym może polegać. Jako profesjonalista w swojej branży wiesz to co chcesz, nie za mało nie za dużo, to rozwiązanie skonstruowane właśnie do twojego biznesu. Samochody ciężarowe KAMAZ o ładowności od 5 do 14 ton spełniają te wymagania klienta T. Nowe KAMAZY mają wszystko czego potrzebuje segment dystrybucyjny – dużą ładowność, dobrą zwrotność, są ekonomiczne, niezawodne, a ich mocny silnik nie jest drogi w utrzymaniu.

Opłacalność jest sumą czynników takich jak zużycie paliwa, długie odstępy serwisowe oraz wysoka niezawodność. Te aspekty zostały wzięte pod uwagę podczas modyfikacji pojazdów KAMAZ. Co za tym idzie znajdzie się w nich wszystko czego potrzeba.

Siodłowe

Ciągniki KAMAZ to unikalna kombinacja innowacji, niezawodności, komfortu i dynamiki jazdy, ale przede wszystkim ich niesamowita elastyczność i zmienność sprawiają, że są ciężarówkami do każdego zadania.

Projektanci KAMAZ tak zaprojektowali ciągniki aby zapewnić swoim klientom optymalne użycie w celach transportowych.

Auta te spełniają wymagania i są stworzone do każdego zadania. Cechuje je niesamowite połączenie formy i funkcji. Jednak przede wszystkim co je wyróżnia i cechuje to racjonalizacja. KAMAZ zapewni idealną funkcjonalność na każdym kilometrze trasy. KAMAZ cechuje się świetnym komfortem jazdy co sprawia, że długa droga może wydać się krótsza. KAMAZ to niskie zużycie paliwa, komfort jazdy oraz wysoka średnia prędkość.

Z dużą ładownością oraz możliwością holowania KAMAZ jest pionierem jeżeli chodzi o osiągi w transporcie drogowym. Oferuje również stabilność jazdy oraz bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Każdy, kto doświadczył jazdy ciężarówką na autostradzie, wąskich i krętych droga poza miastami, górskimi drogami wie o czym mowa.

Samochody ciężarowe tej marki to połączenie wszystkich najlepszych cech maszyn przeznaczonych do najbardziej wymagających zadań. Poza znakomitymi parametrami, wyróżnia je również nowoczesny, całkowicie odświeżony design. Umożliwiamy Państwu wybór pojazdów o zróżnicowanym tonażu od 7, nawet do 41 ton. Dlatego też z tej oferty korzystają zarówno duże firmy budowlane, jak i przedstawiciele małego biznesu.

Dla każdego produktu KAZAM oferują dopasowaną ofertę dla większej wydajności i ekonomi. Na drugiej stronie można znaleźć informacje o ciężarówka KAMAZ, które w pełni spełniają wymogi.

Samochody specjalne

Dziś tradycyjna doktryna wojenna jest zastąpiona nowym rodzajem konfliktu. Społeczeństwo międzynarodowe staje przed groźbą różnego rodzaju konfliktów i niebezpieczeństw ze strony terrorystów.

Organizacje pokojowe oraz paramilitarne zażądały od producentów aut ciężarowych stworzenia pojazdu wielofunkcyjnego, który będzie elastyczny w celu zapewnienia szybkiego pojawienia się w miejscu gdzie jest potrzebny. Doskonała logistyka i wsparcie taktyczne sił jest kluczowe do osiągnięcia sukcesu.

KAMAZ jest wiodącym producentem pojazdów wielozadaniowych i doświadczeniem w produkcji samochodów wojskowych. KAMAZ stworzył trzy klasy pojazdów wielofunkcyjnych z ładownością ja jedną oś 6t, 8t, 10t.W każdej z klas jest dostępny pełen pakiet pojazdów z napędem 4x4, 6x6, 8x8, które ponad to posiadają opcje opancerzonej kabiny, włączając w to chowaną kabinę opancerzoną.

Prezentowane pojazdy specjalistyczne KAMAZ z napędem na wszystkie koła przeznaczone są do poruszania się po pustyniach, a także trasach pokrytych kamieniami, błotem, śniegiem czy lodem. Są w stanie pokonać ekstremalne nachylenia, rzeki oraz inne tereny. Świetnie sprawdzają się w każdych warunkach. To specjalne samochody, które zostały zaprojektowane do tego, aby spełniać wymogi firm budowlanych, transportowych, a także wojska. Sprawdzają się przede wszystkim w logistyce, operacjach terenowych i wszędzie tam, gdzie ludzie polegają na solidności, mobilności oraz wydajności wykorzystywanych maszyn.

KAMAZ podwozie wielofunkcyjne 4WD zostało idealnie przygotowane do zrobienia z niego cysterny na wodę lub paliwo, samochodu który jest żurawiem, autem dostawczym do zadań specjalnych, oraz autem dla różnych systemów broni. W pojazdach wielofunkcyjnych KAMAZ prawie każda super struktura jest możliwa. Na następnej stronie znajdują się informację na temat pojazdów wielofunkcyjnych KAMAZ, których celem jest pomaganie w utrzymaniu pokoju.

Betonomieszarka

W skład naszej oferty wchodzą nowoczesne i niezwykle funkcjonalne betonomieszarki, które ze względu na doskonałe parametry spełniają oczekiwania Klientów z branży budowlanej. Każda betonomieszarka to połączenie komfortu jazdy i bezpieczeństwa przewozu mieszanki – dzięki szczelnej i stabilnej budowie, możliwe jest przewożenie materiałów budowlanych bez względu na to, jakie warunki panują na zewnątrz.

Hakowiec

Wykorzystując nowoczesne technologie oraz doskonałej jakości komponenty, tworzymy innowacyjne oraz wyjątkowo komfortowe pojazdy ciężarowe, w tym hakowce o bardzo dużym udźwigu. Łatwość sterowania oraz doskonała hydraulika sprawiają, że każdy hakowiec zakupiony w naszej firmie spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Oferujemy nowoczesne pojazdy w niezwykle atrakcyjnych cenach.

Pojazdy komunalne

Oferujemy Państwu wysokiej klasy pojazdy komunalne, takie jak samochód asenizacyjny, które spełnią swoje zadania w zakresie wywozu nieczystości i tym samym umożliwią dbanie o czystość w miejscowościach, gdzie nie ma dostępu do kanalizacji i korzysta się np. z szamb. Każdy pojazd komunalny z naszej oferty został dostosowany do indywidualnych oczekiwań Klientów i oparty na najlepszych komponentach oraz technologiach.

Samochody strażackie

Łącząc funkcjonalność z komfortem oraz łatwością obsługi, stworzyliśmy wysokiej klasy samochody strażackie wyposażone w nowoczesne pompy firmy Rosenbauer. Doskonałe walory terenowe, szczelny układ napędowy czy minimum elektroniki to tylko niektóre atuty, dzięki którym każdy nasz samochód strażacki wyróżnia się na tle pojazdów tego typu, tworzonych przez innych producentów. Pojazdy przeszły liczne, trudne testy.

Żuraw samochodowy

Niezastąpiony w rożnego rodzaju pracach budowlanych żuraw samochodowy to nasza oferta dla firm, chcących świadczyć usługi swoim Klientom sprawnie i fachowo. Korzystając z najlepszych komponentów, KAMAZ stworzył rozwiązania o doskonałych parametrach technicznych, wysokiej sprawności oraz w pełni bezpieczne. Żuraw samojezdny pozwoli Państwu realizować bardzo zróżnicowane, nawet najtrudniejsze zadania, a parametry udźwigów nie odbiegają od pojazdów konkurencji tego typu.

Podwozia

W naszej ofercie znajdą Państwo nowoczesne podwozia, na których można zamontować również podnośnik koszowy. Nasze pojazdy to moc, niezawodność oraz zdolność dowolnej konfiguracji i dopasowania do indywidualnych potrzeb inwestora. Zapraszamy do współpracy.

Nowa jakość kamaz Poznaj trzy filary, naszych nowych ciężarówek

Niemiecka
precyzja

Strategiczne partnerstwo z Daimlerem.
Niemieckie linie produkcyjne, części ZF i Bosch.
To już zupełnie nowe samochody, z serwisem
na terenie całej Polski.

Europejski
STANDARD

Wysoki komfort jazdy, dzięki nowym układom
jezdnym. Niskie zużycie paliwa, dzięki nowoczesnym silnikom i bezpieczeństwo w każdej sytuacji dzięki nowoczesnej technologii.

Wschodnia
niska cena

Już w salonie za porównywalną jakość zapłacisz znacznie mniej, niż za zachodnią markę, ale jeszcze większą, wieloletnią przewagę dadzą Ci bardzo niskie koszty serwisu.

ISO
14001

Renomowany
certyfikat
ISO 14001

TOP100
Rosji

TOP100 Rosyjskich
produktów dla
modelu SZAP-9328M

Rajd
dakar

Zwycięsto w rajd dakar
2009 / 2010 / 2011
/ 2012 / 2013

Silk Way
Rally

Zwycięstwo
w International Silk
Way Rally 2011 / 2012

OHSAS
18001

Renomowany
certyfikat
OHSAS 18001

Dlaczego warto wybrać kamaz?
Technologia i podzespoły
Często zadawane pytania

Żelazne fakty, które przekonają Cię do Kamaza

Gwarancja bez limitów sam zdecyduj jak długą chcesz mieć gwarancję

12 miesięcy gwarancji, która obejmuje cały pojazd — bez limitu kilometrów czy dzielenia
gwarancji na podzespoły. Możesz wybrać również dłuższą gwarancję. Jesteśmy pewni naszej jakości.

SERWIS

Do najbliższego serwisu nie będziesz miał nigdy dalej niż 100 km. 23 punkty w całej Polsce zadbają o sprawną eksploatację Twojej maszyny.

NISKIE KOSZTY

możesz być pewien, że za przegląd lub naprawę swojego Kamaza zapłacisz znacznie mniej niż u konkurencji. Za podobną usługę wykonaną w serwisie zachodniej marki będziesz musiał wydać 2 a nawet 3 razy więcej niż serwisując Kamaza.

Nowa jakość, której możesz w Pełni zaufać

Gwarancja bez limitów - sam
zdecyduj jak długą chcesz mieć
gwarancję

12 miesięcy gwarancji, która obejmuje cały pojazd
— bez limitu kilometrów czy dzielenia gwarancji na podzespoły. Możesz wybrać również dłuższą
gwarancję. Jesteśmy pewni naszej jakości.

Pewny serwis pojazdów

Do najbliższego serwisu nie będziesz miał nigdy dalej niż 100 km. 23 punkty w całej Polsce zadbają o sprawną eksploatację Twojej maszyny.

Dostępność tanich części

Bardzo niskie koszty części to ogromna przewaga naszych ciężarówek. Kamaz oszczędza dla Ciebie przez cały rok, również dzięki tanim przeglądom i częściom.

Ubezpieczenie gratis

Gwarancja holowania pojazdu do najbliższego serwisu — gratis! Pakiet OC/AC/NW już od 1,9 % wartości pojazdu.

Czy w samochodach Kamaz montowane są podzespoły zachodnich marek?

Oczywiście , że TAK! 15% udziałów fabryki Kamaza posiada dzisiaj Mercedes (Daimler Benz). Dlatego też wiele elementów układu napędowego samochodu jak skrzynia biegów ZF, sprzęgło ZF Sachs, wały napędowe GWB, filtr paliwa MannHummel lub Fleetguard, czy układ wtryskowy silnika firmy BOSCH oraz układ hamulcowy firmy Wabco lub Knorr-Bremse wykorzystywane w pojazdach zachodnich marek jak MAN czy Mercedes jest montowane również w Kamazach.

Czy kabiny Kamaza faktycznie są tak odporne na korozję?

Dzisiaj za lakierowanie pojazdu odpowiada w pełni zautomatyzowana i nowoczesna linia technologiczna niemieckiej firmy Dürr. Wszystkie malowane elementy przechodzą również przez etap kataforezy dzięki czemu są bardziej odporne na rdzę. Malowanie kataforetyczne jest jedną z najlepszych metod zabezpieczenia części metalowych przed korozją. Przewaga kataforezy nad innymi sposobami malowania zaczyna się w momencie skomplikowanej obróbki chemicznej w procesie przygotowania powierzchni, jest kontynuowana w procesie kataforezy, a kończy
się podczas wygrzewania detali w piecu. Już na marginesie można dodać, że część elementów jak błotniki, zderzak, maska czy stopnie kabiny w wyniku zmian designu zostały zamienione na elementy z tworzywa sztucznego – więc nie zardzewieją nawet w przypadku mechanicznego uszkodzenia o co w przypadku samochodu budowlanego nie trudno.

Czy silnik Kamaza spełnia europejskie normy w zakresie emisji i czystości spalin?

Oczywiście, że tak. Przepisy są jednakowe dla wszystkich. Dlatego Kamaz chcąc sprzedawać swoje samochody w Europie musiał się do nich dostosować. Obecnie w samochodach marki Kamaz są montowane nowoczesne 6-o cylindrowe jednostki marki Cummins z systemem SCR o mocy od 285 do 400 KM.

Co oznacza symbol 6×4, 8×4 czy 6×6?

Jest to rodzaj układu napędowego. Najprościej mówiąc pierwsza cyfra określa ilość kół w samochodzie a druga ilość kół napędzanych. To znaczy, że symbol 6×4 oznacza, że samochód ma 6 kół (3 osie) i 4 koła napędzane. Analogicznie 8×4 oznacza, że samochód ma 8 kół (4 osie) i 4 koła napędzane. Symbol 6×6 natomiast oznacza, że samochód ma 6 kół (3 osie) i wszystkie koła napędzane. Trzeba też zaznaczyć, że osie napędzane w samochodach 6×4 czy 8×4 znajdują się zawsze z tyłu pojazdu, a osie nienapędzane są skrętne.

Gdzie mogę serwisować samochód podczas gwarancji?

W Polsce są 23 serwisy. Sieć serwisowa została ułożona tak, aby do serwisu nie było dalej niż 100 km. Aktualne dane adresowe wszystkich serwisów znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce „serwis” oraz w każdej książce gwarancyjnej wydawanej do pojazdu. Oprócz serwisów stacjonarnych posiadamy również serwis lotny, który przyjedzie do Państwa w przypadku awarii silnika.

Czy Gwarancja w kamazie ma 24 m-ce i obejmuje cały pojazd bez limitu kilometrów?

Tak. Wyłączeniem są jedynie elementy zużywające się w wyniku zwykłej eksploatacji (opony, amortyzatory, szczęki hamulcowe, wycieraczki itp.)
U konkurencji gwarancja jest często rozdzielona oddzielnie na samochód, powłokę lakierniczą i układ napędowy – najczęściej z limitem kilometrów (np. 200 tys.). My jesteśmy jednak pewni nowej jakości.

Zobacz także: Technologia i podzespoły Najczęściej zadawane pytania

Serwis na terenie całego kraju

Do najbliższego serwisu KAMAZ nie będziesz miał nigdy dalej niż 100 km.
A w przypadku awarii i braku możliwości dojazdu masz też gwarancję BEZPŁATNEGO holowania pojazdu
do takiego punktu napraw . Specjalnie dla naszych klientów uruchamiamy również serwis
lotny, który pozwoli wykonać okresowy przegląd bez konieczności wizyty w serwisie.

Wykonaj pierwszy krok

skontaktuj siĘ z nami. Oddzwonimy, odpiszemy lub przyjedziemy
A ty otrzymasz od nas darmowy upominek.

Policz to jeszcze raz

BIZNES MIERZY SIĘ ZYSKAMI!
KAMAZ ZAROBI DLA CIEBIE, WICEJ NIŻ KONKURENCYJNE MARKI

Zmień myślenie i pozbądź się stereotypów! Kamaz wykona tą samą pracę co inna marka za dużo mniejsze pieniądze. Kamaz spali tyle samo co samochody zachodnie, koszty serwisu i części są dwa razy mniejsze, a cena samego samochodu również jest do 30% niższa.

ROCZNY PRZEBIEG JAKI PRZEWIDUJESZ
ILOŚĆ SAMOCHODÓW KTÓRĄ CHCESZ KUPIĆ
KWOTOWA UTRATA WARTOŚCI POJAZDU PO
15 00030 00045 00060 00075 000
1351015
23456
KM
SZTUK
LATACH
OSZCZĘDZASZ
 
wybierając kamaza zamiast
porównywalnego samochodu marki:
  • IVECO
  • MAN
  • DAF
*Źródło: Eurotax II/2013, ISSN 1428-6378

Zamów bezpłatny katalog

Przygotowany i wydrukowany specjalne dla Ciebie

Aktualne informacje Śledź wydarzenia i bierz udział w prezentacjach

06/04/2017
Kamaz – samochód ciężarowy na GAZ!

Kamaz PTC – największy rosyjski producent uniwersalnych, specjalizowanych i specjalistycznych ciężarówek oraz autobusów różnych klas i typów

Czytaj więcej
24/07/2018
Kamaz ujawnia bezzałogowy – autonomiczny minibus typ 1221

Kamaz – rosyjski producent uniwersalnych, specjalizowanych i specjalistycznych ciężarówek oraz autobusów różnych klas i typów – niezwykle mocno inwestuje w nowe technologie i opracowania. Dzięki temu staje się jednym z liderów w sferze postępu oraz rozwoju nie tylko na rynku krajowym, ale i w układzie międzynarodowym.

12 czerwca podmiot zademonstrował bezzałogowy – autonomiczny autobus elektryczny – z napędem w pełni elektrycznym. Demonstracja ta odbyła się w trybach statycznym i dynamicznym. Pokazany pojazd nosi symbol 1221 – Kamaz 1221 – i bywa określany jako „Sh.A.T.L.” («Ш.А.Т.Л.» – Широко Адаптивная Транспортная Логистика – Wide Adaptive Transport Logistics – Szerokoadaptowalna Logistyka Transportowa).

Aby pokazać możliwości SHATL w trybie dynamicznym, zdefiniowano wcześniej trasę przejazdu, znajdującą się wewnątrz ogrodzonego obszaru i tworzącą odwód. Długość specjalnego odcinka na piaszczystym nasypie wzdłuż brzegu rzeki Kazanki wyniosła 650 m. Prędkość podczas demonstracji równała się do 10 km/h. Publiczność mogła zapoznać się z innowacyjnym oraz futurystycznym designem i samą koncepcją zastosowania takiego środka przewozu.

Opracowany wspólnie przez KAMAZ i NAMI bezzałogowy wariant należy do szczególnie małej klasy SHATL kategorii M2. Przeznaczono go do podróżowania po utwardzonych nawierzchniach drogowych – jazda odbywa się przy wykorzystaniu map cyfrowych, systemów nawigacyjnych i systemów wizyjnych. Tym bardziej, że elektromobilność oraz bezzałogowe pojazdy stanowią teraz główne kierunki rozwoju rosyjskiej inżynierii. W tym kontekście Shuttle to najnowszy projekt Kamaza, na przykładzie którego da się prześledzić główne trendy w rozwoju branży motoryzacyjnej. Jednocześnie typ 1221 jest tylko jednym z unikatowych modeli bezzałogowych pojazdów, nad którymi specjaliści KAMAZ-a aktywnie teraz pracują, w ramach realizowanych działań nad rozwojem inteligentnych systemów transportowych.

UAV KAMAZ-1221 staje w określonym miejscu – jest to moment wyjścia z wnętrza pasażerów w punktach zatrzymania określonych przez służby ruchu i wybranych przez użytkowników z proponowanej na trasie listy. Interfejs pozwala pasażerowi na kontrolę systemu otwierania drzwi, systemu wyboru miejsca zatrzymania, zatrzymywanie na żądanie, zatrzymanie awaryjne, wzywanie pomocy i ręczne otwieranie drzwi. Do tego na pokładzie istnieje możliwość korzystania z portu USB do ładowania urządzeń elektronicznych. Masę pojazdu zoptymalizowano w jak największym stopniu: korpus – nadwozie wykonano z materiałów kompozytowych, ramę z elementów aluminiowych.

Ponadto platformą do transmisji sygnału standardu 5G odbieranego na magistralach była strefa pilotażowa sieci piątej generacji MegaFon. Jednocześnie na serwerze KAMAZ w trybie online odbierano informacje telemetryczne o parametrach ruchu oraz trybach pracy jednostek i zespołów szyny elektrycznej. Informacje te są zbierane z setek czujników zainstalowanych w autonomicznym pojeździe – transportowym pasażerskim dronie. Zadanie zorganizowania zdalnego sterowania bezzałogowym autobusem elektrycznym wymagało bowiem szybkiego wdrożenia sieci 5G na torze testowym w Kazaniu. Tylko mianowicie sieć piątej generacji może zapewnić natychmiastową reakcję kierowanego pojazdu. Wysoka przepustowość sieci piątej generacji w połączeniu z minimalnymi opóźnieniami sygnału w przyszłości pomogą szybko rozwiązać problemy związane z optymalizacją przepływów informacji i ruchu. W tym kontekście parametry istniejących standardów komunikacyjnych nie wystarczają do niezawodnego i bezpiecznego masowego wprowadzania bezzałogowych pojazdów, a później – w przyszłości do autonomicznego ruchu na m.in. autostradach.

MegaFon już wcześniej pokazał pierwsze wdrożenie tego systemu podczas meczu piłki nożnej, demonstrując działanie przenośnego urządzenia 5G. W rezultacie jeszcze bardziej wyprzedził praktyczne przypadki aplikacji 5G w dziedzinie rzeczywistości rozszerzonej, medycyny oraz w przypadku służb miejskich i operacyjnych. Tym samym wysokie przepustowość i szybkość przesyłania danych, możliwość wielu połączeń bez utraty jakości – te i inne cechy standardu 5G dowodzą, że za nim stoi przyszłość społeczności cyfrowej.

Czytaj więcej
23/04/2018
Kamaz Polska informuje..

Kamaz Polska informuje, iż z dniem 20 kwietnia 2018  przestała współpracować z jednym z dealerów – z firmą AGROSERWIS MAZOWSZE z Płocka (09-410 Płock,  Goślice 45A). Firma Agroserwis nie jest już dealerem marki Kamaz i Gazela. Wszystkich klientów w celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o zgłaszanie się do centrali firmy w Krakowie.

Czytaj więcej
07/02/2018
RAJD DAKAR 2018 – KAMAZ znowu bezkonkurencyjny!
zwyciezcy

Tradycji po raz kolejny stało się zadość. Kamazy znowu zdominowały Rajd Dakar, odnosząc w nim następne wspaniałe zwycięstwo.

Czytaj więcej
x
Kamaz – samochód ciężarowy na GAZ!

Kamaz PTC – największy rosyjski producent uniwersalnych, specjalizowanych i specjalistycznych ciężarówek oraz autobusów różnych klas i typów (więcej…)

Kamaz ujawnia bezzałogowy – autonomiczny minibus typ 1221

Kamaz – rosyjski producent uniwersalnych, specjalizowanych i specjalistycznych ciężarówek oraz autobusów różnych klas i typów – niezwykle mocno inwestuje w nowe technologie i opracowania. Dzięki temu staje się jednym z liderów w sferze postępu oraz rozwoju nie tylko na rynku krajowym, ale i w układzie międzynarodowym.

12 czerwca podmiot zademonstrował bezzałogowy – autonomiczny autobus elektryczny – z napędem w pełni elektrycznym. Demonstracja ta odbyła się w trybach statycznym i dynamicznym. Pokazany pojazd nosi symbol 1221 – Kamaz 1221 – i bywa określany jako „Sh.A.T.L.” («Ш.А.Т.Л.» – Широко Адаптивная Транспортная Логистика – Wide Adaptive Transport Logistics – Szerokoadaptowalna Logistyka Transportowa).

Aby pokazać możliwości SHATL w trybie dynamicznym, zdefiniowano wcześniej trasę przejazdu, znajdującą się wewnątrz ogrodzonego obszaru i tworzącą odwód. Długość specjalnego odcinka na piaszczystym nasypie wzdłuż brzegu rzeki Kazanki wyniosła 650 m. Prędkość podczas demonstracji równała się do 10 km/h. Publiczność mogła zapoznać się z innowacyjnym oraz futurystycznym designem i samą koncepcją zastosowania takiego środka przewozu.

Opracowany wspólnie przez KAMAZ i NAMI bezzałogowy wariant należy do szczególnie małej klasy SHATL kategorii M2. Przeznaczono go do podróżowania po utwardzonych nawierzchniach drogowych – jazda odbywa się przy wykorzystaniu map cyfrowych, systemów nawigacyjnych i systemów wizyjnych. Tym bardziej, że elektromobilność oraz bezzałogowe pojazdy stanowią teraz główne kierunki rozwoju rosyjskiej inżynierii. W tym kontekście Shuttle to najnowszy projekt Kamaza, na przykładzie którego da się prześledzić główne trendy w rozwoju branży motoryzacyjnej. Jednocześnie typ 1221 jest tylko jednym z unikatowych modeli bezzałogowych pojazdów, nad którymi specjaliści KAMAZ-a aktywnie teraz pracują, w ramach realizowanych działań nad rozwojem inteligentnych systemów transportowych.

UAV KAMAZ-1221 staje w określonym miejscu – jest to moment wyjścia z wnętrza pasażerów w punktach zatrzymania określonych przez służby ruchu i wybranych przez użytkowników z proponowanej na trasie listy. Interfejs pozwala pasażerowi na kontrolę systemu otwierania drzwi, systemu wyboru miejsca zatrzymania, zatrzymywanie na żądanie, zatrzymanie awaryjne, wzywanie pomocy i ręczne otwieranie drzwi. Do tego na pokładzie istnieje możliwość korzystania z portu USB do ładowania urządzeń elektronicznych. Masę pojazdu zoptymalizowano w jak największym stopniu: korpus – nadwozie wykonano z materiałów kompozytowych, ramę z elementów aluminiowych.

Ponadto platformą do transmisji sygnału standardu 5G odbieranego na magistralach była strefa pilotażowa sieci piątej generacji MegaFon. Jednocześnie na serwerze KAMAZ w trybie online odbierano informacje telemetryczne o parametrach ruchu oraz trybach pracy jednostek i zespołów szyny elektrycznej. Informacje te są zbierane z setek czujników zainstalowanych w autonomicznym pojeździe – transportowym pasażerskim dronie. Zadanie zorganizowania zdalnego sterowania bezzałogowym autobusem elektrycznym wymagało bowiem szybkiego wdrożenia sieci 5G na torze testowym w Kazaniu. Tylko mianowicie sieć piątej generacji może zapewnić natychmiastową reakcję kierowanego pojazdu. Wysoka przepustowość sieci piątej generacji w połączeniu z minimalnymi opóźnieniami sygnału w przyszłości pomogą szybko rozwiązać problemy związane z optymalizacją przepływów informacji i ruchu. W tym kontekście parametry istniejących standardów komunikacyjnych nie wystarczają do niezawodnego i bezpiecznego masowego wprowadzania bezzałogowych pojazdów, a później – w przyszłości do autonomicznego ruchu na m.in. autostradach.

MegaFon już wcześniej pokazał pierwsze wdrożenie tego systemu podczas meczu piłki nożnej, demonstrując działanie przenośnego urządzenia 5G. W rezultacie jeszcze bardziej wyprzedził praktyczne przypadki aplikacji 5G w dziedzinie rzeczywistości rozszerzonej, medycyny oraz w przypadku służb miejskich i operacyjnych. Tym samym wysokie przepustowość i szybkość przesyłania danych, możliwość wielu połączeń bez utraty jakości – te i inne cechy standardu 5G dowodzą, że za nim stoi przyszłość społeczności cyfrowej.

Kamaz Polska informuje..

Kamaz Polska informuje, iż z dniem 20 kwietnia 2018  przestała współpracować z jednym z dealerów – z firmą AGROSERWIS MAZOWSZE z Płocka (09-410 Płock,  Goślice 45A). Firma Agroserwis nie jest już dealerem marki Kamaz i Gazela. Wszystkich klientów w celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o zgłaszanie się do centrali firmy w Krakowie.

RAJD DAKAR 2018 – KAMAZ znowu bezkonkurencyjny!
zwyciezcy

Tradycji po raz kolejny stało się zadość. Kamazy znowu zdominowały Rajd Dakar, odnosząc w nim następne wspaniałe zwycięstwo. (więcej…)

07/02/2018
Ciągnik siodłowo-balastowy Kamaz

Ciągnik siodłowo-balastowy Kamaz to po części eksperymentalny, po części pełniący rolę prototypowego studium nowy typ, oznaczony jako 63953 8×8.

Czytaj więcej
07/02/2018
Kamaz Arctic – nietypowy pojazd na nietypowe – ekstremalnie ciężkie warunki

W Moskwie na wystawie „Vuzpromexpo – 2017” zostało zaprezentowane nowe, terenowe, 3-osiowe woziło w układzie napędowym 6×6, nazwane Kamaz-Arctic (Arktyka).

Czytaj więcej
14/11/2017
Chełmianka znowu na PODIUM!!

Piłkarze Chełmianki, po raz kolejny nie zmarnowali szansy! To już trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo. Zakończone wynikiem 3:0. W niedzielne popołudnie, podopieczni Artura Bożyka pokonali JKS Jarosław.

Czytaj więcej
x
Ciągnik siodłowo-balastowy Kamaz

Ciągnik siodłowo-balastowy Kamaz to po części eksperymentalny, po części pełniący rolę prototypowego studium nowy typ, oznaczony jako 63953 8×8.

(więcej…)

Kamaz Arctic – nietypowy pojazd na nietypowe – ekstremalnie ciężkie warunki

W Moskwie na wystawie „Vuzpromexpo – 2017” zostało zaprezentowane nowe, terenowe, 3-osiowe woziło w układzie napędowym 6×6, nazwane Kamaz-Arctic (Arktyka). (więcej…)

Chełmianka znowu na PODIUM!!

Piłkarze Chełmianki, po raz kolejny nie zmarnowali szansy! To już trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo. Zakończone wynikiem 3:0. W niedzielne popołudnie, podopieczni Artura Bożyka pokonali JKS Jarosław.

(więcej…)

Zapisz się na newsletter

i bądź pierwszym, który pozna nasze wydarzenia

Zapytaj o swojego Kamaza Działamy w całym kraju

KAmaz polska

Siedziba:
Góra Libertowska 27,
30-444 Libertów, k/Krakowa
biuro@kamazpolska.pl


+48 12 307-60-70
+48 502-077-729
+48 602-780-405
Pokaż dane kontaktowe
Polecane: samochody strażackie | hakowiec | żuraw samochodowy | wywrotki | pojazdy komunalne | samochody z HDS